Inwestycje własne. Komora i ciepło.

Inwestycje własne. Komora i ciepło.

Dwie ważne inwestycje prowadzone są aktualnie na obiektach oczyszczalni ścieków. Obydwie przyniosą oszczędności dla firmy – Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Brodnicy.

Pierwszy obiekt to komora nr 8 A, mieszcząca  się na końcu szeregu zbiorników oczyszczalni. Pierwotnie miała planowane inne przeznaczenie, jako kolejny zbiornik oczyszczalni. Ponieważ odbywało się to na etapie wstępnym  zdecydowano o zmianie zastosowania. Uznano, że niezbędna będzie  komora retencyjna, która spełni zadanie szczególne – odciąży centralną przepompownię ścieków przy ul. Piaski.

Prace budowlane, zbrojeniowe, betonowe wykonuje ekipa własnych  specjalistów,  brygada brodnickich „Wodociągów”.

– Każda inwestycja, jeżeli jest to możliwe, wykonywana własnymi siłami, to dla nas spore oszczędności. Kolejne oszczędności przyniesie funkcjonowanie tej komory retencyjnej –  – mówi Jacek Sochacki, prezes zarządu  MPWiK w Brodnicy.

Inna inwestycja, może nie mająca tak wielkiego rozmachu, wiąże się z ocieplaniem budynków oczyszczalni.  Ciepło w budynkach to także oszczędności, choć w innej skali, ale warte odnotowania. Tutaj prace powierzono firmie zewnętrznej Leszka Patalasa.

(wind)

DSCN9260 DSCN9259 DSCN9258

DSCN9257 DSCN9256 DSCN9255

DSCN9254 DSCN9253 DSCN9252

DSCN9251 DSCN9250 DSCN9249

DSCN9248
Skip to content