O bezpieczeństwie nieustannie. Odblask to nie obciach

O bezpieczeństwie nieustannie. Odblask to nie obciach

O bezpieczeństwie na drogach, szosie, na ulicach, alejkach, ścieżkach rowerowych trzeba mówić nieustannie, podawać przykłady, zachęcać do działania od najmłodszych lat

Tę idęę na placu przy Pałacu Anny Wazówny przedstawili organizatorzy happeningu – „SŁAWEK & PRZYJACIELE” . To nieformalna grupa aktywnych i ambitnych ludzi. Wcale nie trzeba być członkiem jakiejkolwiek organizacji, żeby robić dobre rzeczy i realizować ciekawe pomysły i projekty.
– Zapraszamy młodych ludzi, którym chce się chcieć – tak zachęcają. –  Przychodźcie ze swoimi pomysłami. Nie zrobimy tego za Was, ale wykorzystamy całe nasze doświadczenie i wraz z grupą innych zapaleńców pomożemy Wam i spróbujemy je wspólnie zrealizować.
Chcemy także zaprosić do współpracy i tych starszych, którzy mogą podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem. A wszystkich dotyczy jedna wspólna zasada: „powiedz mi, a zapomnę, pokaż mi, a zapamiętam, zaangażuj mnie, a zrozumiem”. Nieważne ile ma się lat, ważne jest to, co jest wewnątrz każdego z nas! Marzenia nie spełniają się tym, którzy ich nie mają. Więc nie bójcie się mieć marzeń i nie bójcie się chcieć ich zrealizować. Wiara w sukces to połowa sukcesu. Pamiętajcie, że najwięcej zależy od Was i Waszego nastawienia.

Akcja „Odblask to nie obciach”,  mająca na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach i ulicach, została objęta patronatem  Burmistrza Brodnicy, Jarosława Radacza, a na Przedzamczu wzięli w niej udział przedszkolaki. To ważne – od najmłodszych lat trzeba wpajać zasady poprawności, bezpieczeństwa na drodze o każdej porze dnia i nocy.

Partnerami tej inicjatywy i sponsorami byli: Urząd Miejski w Brodnicy, Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej. Bank Spółdzielczy Brodnica, Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji. Komenda Powiatowa Policji, Straż Miejska, Supermarkety Hildebrandt, Bromilk, Galeria Brodnica, Perfekt Dom, ZPC Vobro, Auto Crew, Behrendt, Cerako, Restauracja Krajenka, Szkoła Języków Obcych Lingwista, Minidisco, Serwis Komputerowy IP Serwis, Usługi Finansowe Justyna Drozdowicz, Kantor Profit, portal Brodnica.net, Agencja Reklamowa Autograf.

Tekst i fot. (wind)

 Skip to content